Lamine Parke

Anasayfa > Parke Çeşitleri > Lamine Parke

Lamine Parke

Lamine parke, parke çeşitleri arasında en dayanıklılarındadır. 3 katman olarak hazırlanan lamine parkenin katmanları şu şekildedir: Üst katman, orta katman ve alt katman. Belirtmiş olduğumuz bu katmanların her biri farklı kalınlıklardadır. Lamine parkenin 3 katmanında sadece ağaç kullanılmıştır. 3 katmanında ağaç olduğunu bildiğimiz lamine parkelerin %100 organik ağaçtan üretilmiş olduğuna şüphe etmemek gerek.


Lamine Parke Montaj Bilgileri

Lamine parke yapılacak zemin sert kaliteli terazide düz beton olması gereklidir, Lamine yapılacak mekanda diğer çalışmaların bitirilmesi parkelerin kirlenmemesi zarar görmemesi sağlanmalı, Lamine parke yapılacak zemin, Nem ölçümü kontrol edilerek 15-25 arası değerlerde olması göz ardı edilmemeli, Nemi yüksek çıkan mekan uygulama isteniyorsa mutlaka Poliretan nem bariyeri (epoksi) uygulanması parkenin deformasyonunu önyecektir, Lamine parke yüzer sistem veya yapıştırma şeklinde montaj yapılmaktadır, Alttan ısıtmalı zeminlerde ısıtma borularıyla beton üst katman ara ölçüleri 3-6 cm olmalıdır, Alttan ısıtmalı zeminlerde ısı kaybı yaşanmaması için yüzer sistem uygulaması için parke altına 2-3 mm doğal mantar serilmelidir.veya yapıştır yapılmalıdır, Montajı biten parkelerin süpürgelik montajı ve temizlik işleminden sonra kullanıma hazır olur, Montası biten parkeleri koruma amaçlı naylon örtü kullanmayınız. Karton mukava kullanmak parkelerin nefes almasını sağlar olası darbelerden korur. Detaylı bilgi için Uğurluel Parke ile temasa geçiniz..


Lamine Parke Kullanımının Faydaları

 • Doğal ahşap tabakalardan oluşan %100 doğal bir üründür.
 • Tabakalar birbirlerine 90 derece açıyla yapıştırılmıştır.
 • Yüzeyi cilalı veya yağlı bir şekilde döşemeye hazırdır. İlk döşeme sonrası sistre ve cila gerektirmez masif parkeler gibi defalarca sistre edilebilir. Bu da lamine parkeyi yaklaşık 30 yıl kullanabileceğimizi gösterir.
 • Lamine parke kaliteli, uzun ömürlü ve doğal bir döşeme malzemesidir.
 • Her türden kullanıcının isteklerini karşılayabilecek kapasitede olan bu ürün geleneksel zemin kaplamalarından aşağıdaki avantajlarıyla farklıdır.
 • Kullanıma Hazırdır

 • Lamine parkeler paketlerinden cilası bitmiş ve kullanıma hazır olarak üretilir
 • Her parke parçası diğer parçalara uyması için özel girinti ve çıkıntılara sahiptir. Bu yüzden lamine parkeler hızla döşenir, döşendikten sonra ayrıca cilalama gerekmediğinden kullanıma hazırdır.
 • Çevreye Uyumlu ve Esnek Bir Malzemedir

 • Lamine parke, kullanılacağı mekanizma yüzer sistemle döşenir.
 • Bu sistem ağacın doğal hareketine izin vererek mevsim değişiklikleri ve ısı farklılıklarından dolayı döşemenizde çatlama ve açılma olmasını engeller.
 • İstenirse bazı lamineler zemine yapıştırma da yapılabilir.


Lamine Parke Fiyatları

%100 organik ağaçtan üretilen ve ağaçtan başka hiçbir malzemenin kullanılmadığı parkelerin fiyatları modellerine göre değişmektedir. Lamine parke fiyatlarının belirlenmesinde kullanılan malzemenin kalitesi etkin rol oynamaktadır. Lamine parkeler rutubetli ortamlardan en az etkilenen parke cinsindendir. Ve sadece rutubet değil diğer olumsuz durumlarda da en az etkilenen parke türünden olduğu için kesin olarak bir fiyat biçilmesi zordur.


Lamine Parke Çeşitleri

Lamett Lamine Parke
Lucky Lamine Parke
Dendro Lamine Parke
Şerifoğlu Lamine Parke