Sistre Cila ve Parke Bakım

Parke bakımı - Sistre Cila Sistre Cila, parke bakım işlerinin genel tanımıdır. Sistre yıpranmış, çizilmiş, parke yüzeyinin zımpara makinesi ile çiziklerden lekelerden deformelerden arındırma işlemidir. Bu işlem için günümüzde son sistem toz emici vakumlu sistre makineleri kullanılmaktadır. Sistre işlemi ahşap olan bütün yer döşemelerine yapılır. Sırasıyla masif parke, lamine parke, rabıta, merdiven, dış mekân decklerde uygulanır.

Sistre cila ya da wax uygulanan zeminler ilk gün ki gibi estetik kaliteli bir görünüme sahip olur. Parke bakım işleri iyi yetişmiş profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır. Aksi durumda geri dönüşü olmayacak sorunlarla karşılaşılabilir.

Ahşap zeminler sistre yapılırken ağaç ara boşlukları ağacın kendi tozu ile yapılan macun ile doldurulur. Sistresi bitirilen zemin tercihe göre subazlı cila, solvent bazlı cila, selülozik cila, sentetik cila ya da wax oil uygulanabilir. Subazlı cilalar kimyasal madde içermez ve kokusuzdur. Kuruma süresi de 2-4 saattir. Diğer cilalar kimyasal madde içerir koku yayarlar kuruma süresi 8-24 saattir. Konutlar için subazlı cilalar kullanılması tavsiye edilir, sağlık açısından güvenlidir.

Cafe, restoran, alışveriş merkezleri ve yoğun trafiğin bulunduğu mekânlarda solvent bazlı cila, selülozik cila kullanılması tavsiye edilir. Ahşap mekânlarda bakım aşamasında renk değişikliği yapmak mümkündür. Renklendirme işlemi renkli wax oil, ahşap renklendiricilerle, pinoteks ahşap boyaları ile zeminlerin renkleri istenilen tonlarda değişik yapılabilir.

Parke cilası kullanım standardı minimum 1 kat astar 2 kat cila, maximum 1 kat astar 4 kat cila uygulanır. Ağaç cinsine zeminin durumuna göre bu oran değişiklik gösterebilir.

Parke bakımı biten zeminler 48 saat sonra kullanılması tavsiye edilir. Parkelerin üzerini naylon örtü ile kapatmayınız karton mukavva ile kaplayınız.

Önemli: hizmet aldığınız ekibin kullandığı cila (vernik) ambalajlarının ağızları mühürlü olduğundan Emin olunuz ağzı açık ürünler güvenli değildirler. Detaylı bilgi için bizim ile iletişime geçiniz.

Sistre cila
Parke bakımı
Parke Cilası
Parke sistresi
Sistre parke cila
Bakım cilası
Parke bakım cilası
Sistre cila ve bakım
parke bakımı nasıl yapılır
Parke bakımı hakkında
Sistre nasıl yapılır
Sistre nedir
Parke bakımı nedir
Sistre nedir
Parke cila uygulaması
Parke cila uygulaması
Parke cila uygulaması
Parke cila uygulaması
Parke cila uygulaması
Parke cila uygulaması
Parke cila uygulaması
Parke cila uygulaması
Parke cila uygulaması
Parke cila uygulaması
Parke cila uygulaması