Bambu Parke

Anasayfa > Parke Çeşitleri > Bambu Parke

Bambu Parke

Bamboo Flooring parkelerimiz, titiz ve kaliteli bir çalışma ile üretilmektedir. Bambu, güçlü ve zarif yapısıyla binlerce yıldır ev ve eşya yapımında kullanılmaktadır. Bir Uzak Doğu bitkisi olan bu ağaç, tabii yapısıyla tüm ticari ve evsel alanlarda kullanıma uygundur. Bambu, diğer ağaç türlerinden farklı olarak son derece hızlı büyüdüğünden, yenilenebilir kaynaklar arasında da yer almaktadır.

Bambu, tümüyle su içinde büyüyen bir tür olduğundan, doğal haliyle dahi diğer tüm ağaç türlerine kıyasla neme daha fazla dayanıklıdır. Bu özelliğiyle bambu, evlerde, diğer tüm zeminlerin yanısıra, ıslak zeminlerin döşenmesinde, banyo ve mutfaklarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.


Özellikleri

  • Dayanıklı ve zarif bir malzeme olan bambu, binlerce yıldır ev yapımında ve mobilyacılıkta kullanılmaktadır. Oldukça değerli ve yenilenebilir doğal bir kaynak olan bambu her yerde hem mesken hem ticari ihtiyaçlara cevap veren bir dizi ürün sunar. Doğal güzelliğinin yanında, bambu yıpranmaya karşı dayanıklılık ve kalıcılık özelliklerine sahiptir ki bu özellikler bambuyu ideal döşeme malzemesi kılmaktadır.
  • Geleneksel ahşapların aksine, bambu hızlı büyüyen bambu saplarından elde edilmektedir.
  • Botanik anlamda tahta değil ot sınıfına dâhildirler ve dünyanın en hızlı büyüyen ağaçsı bitkisi olma özelliğini taşırlar.
  • Büyük miktarlarda yetişirler ve ilk birkaç aylık büyümenin sonunda 60 inç boyuna ulaşırlar, daha sonra her 3 – 5 yılda bir hasat edilirler. 5 yıl içinde kesilmeyen bambu ölür. Kesildiklerinde normalde onlarca yıllık bir ömürleri olan sert kereste ağaçlarının aksine kullanılmamaları halinde ziyan olurlar. Bu, bambuyu gezegendeki en yenilenebilir ve bol doğal kaynaklardan biri kılar.

Bambu döşemeyi tercih ederek, yağmur ormanları kaynaklı ahşap malzemelere yönelik tüketim talebini düşürebilir ve bu süreç dâhilinde gelecek nesiller için çevrenin korunmasına yardım edebilirsiniz.

Parke Renkleri: Bambu parke renkleri de tıpkı diğer alternatif parkelerde olduğu gibi çeşitlilik göstermektedir. bambu parkelerin renklerinde değişiklik olduğu gibi parkeye desen veren kesimlerde de değişiklik olmaktadır. Hem renk, hem de kesim açısından değişkenlik gösteren bambu parkeler, zeminini kapladığı her ortama şıklık kazandırıyor.

Parke Modelleri: Bambu parkelerin kesimlerindeki farklılıktan dolayı, parkelerin dokusunda bir değişkenlik oluyor. Kesimine göre modeli değişen bambu parkeler sayesinde artık her yer daha estetik bir görünüm kazanıyor.

Dikey Masif Bambu Parke:

  • Ebat (U x G x Y): 960 x 96 x 15 mm
  • Renk: Karbonize / Naturel
  • Klit Mekanizmalı, 6 Kat UV Kaplama, %25 cilalı, Nem İçeriği: %7 - 11

Yatay Masif Bambu Parke:

  • Ebat (U x G x Y): 960 x 96 x 15 mm
  • Renk: Karbonize / Naturel
  • Klit Mekanizmalı, 6 Kat UV Kaplama, %25 cilalı, Nem İçeriği: %7 - 11

Parke Fiyatları

Bambu parke fiyatları, sizin istekleriniz doğrultusunda belirliyor. Zemini parke yaptıracağınız alanın büyüklüğüne göre değişen fiyatlar ile bütçenize uygun bir hizmet vermeyi amaç edinmekteyiz.