Special Laminat Parke

Anasayfa > Parke Çeşitleri > Special Laminat Parke

Special Laminat Parke

Laminat parkeler; sıkıştırılmış talaş üzerine reçine edilmiş olan kağıt baskıdır. Görünümü oldukça estetiktir. Zeminlerin en şık halidir. Laminat parke, bir parke değil, parke alt başlığı olarak kabul edilen kaplama malzemesidir. Dünya genelinde laminat parke için bu nitelendirilme yapılmaktadır. Laminat parkenin üretimi katmanlar ve aşamalar halinde olur. laminat parke katmanları:

  • Üst Katman (Cila Tabakası)
  • Kağıt Tabaka
  • Hdf Tabakası
  • Denge Kağıdı

Bu katmanlar arasıda olan Hdf tabakası; kimyasallar ile karıştırılan odun talaşının yüksek basınç ve ısı altında preslenme aşamasıdır. Bütün aşamaların bir arada olmasıyla laminat parke oluşur.

Laminat Parke Renkleri Laminat parke renkleri oldukça farklı tonlarda evini parke ile döşetmek isteyenlerin tarzına uygun olarak belirleniyor. Açık ceviz renginden, koyu ceviz rengine; beyaz kayın renginden, sarı kayın rengine; bordo ve tonlarından; sarı ve kahve rengi tonlarına olmak üzere çok çeşitli parke renkleri vardır.

Laminat Parke Modelleri Parke modellerinin seçiminde dikkatli olmalısınız. Çünkü laminat parke diğer parkeler gibi yüzeyi aşındığında veya eskidiğinde cilalanma özelliğine sahip değildir. Bunun için laminat parke modeli seçiminizi size ve evinize en uygun olacak şekilde seçmelisiniz. Birbirinden güzel ve farklı modellerle laminat parkeli zeminler neşeleniyor.


Balterio Laminat Parke
DesignFloor Laminat Parke
Kaindl Laminat Parke
Kronotex Herringbone Laminat Parke
Sudan Etkilenmeyen Parke