Marküteri Laminat Parke

Anasayfa > Parke Çeşitleri > Marküteri Laminat Parke

Marküteri Laminat Parke

Laminant parkeler; sıkıştırılmış talaş üzerine reçine edilmiş olan kağıt baskıdır. Görünümü oldukça estetiktir. Zeminlerin en şık halidir. Laminant parke, bir parke değil, parke alt başlığı olarak kabul edilen kaplama malzemesidir. Dünya genelinde laminant parke için bu nitelendirilme yapılmaktadır. Laminant parkenin üretimi katmanlar ve aşamalar halinde olur. laminant parke katmanları:

  • Üst Katman (Cila Tabakası)
  • Kağıt Tabaka
  • Hdf Tabakası
  • Denge Kağıdı

Bu katmanlar arasıda olan Hdf tabakası; kimyasallar ile karıştırılan odun talaşının yüksek basınç ve ısı altında preslenme aşamasıdır. Bütün aşamaların bir arada olmasıyla laminant parke oluşur.

Laminat Parke RenkleriLaminat parke renkleri oldukça farklı tonlarda evini parke ile döşetmek isteyenlerin tarzına uygun olarak belirleniyor. Açık ceviz renginden, koyu ceviz rengine; beyaz kayın renginden, sarı kayın rengine; bordo ve tonlarından; sarı ve kahve rengi tonlarına olmak üzere çok çeşitli parke renkleri vardır.

Laminat Parke ModelleriParke modellerinin seçiminde dikkatli olmalısınız. Çünkü laminant parke diğer parkeler gibi yüzeyi aşındığında veya eskidiğinde cilalanma özelliğine sahip değildir. Bunun için laminant parke modeli seçiminizi size ve evinize en uygun olacak şekilde seçmelisiniz. Birbirinden güzel ve farklı modellerle laminant parkeli zeminler neşeleniyor.


Marküteri Laminat Parke Çeşitleri

Makrofloor Premium Serisi